krem- przeciwzmarszczkowy

Jak wybrać krem przeciwzmarszczkowy?

Zmarszczki to naturalna część procesu starzenia się skóry, ale wiele osób szuka sposobów, aby spowolnić ten proces i zachować młodszy wygląd. Jednym z najpopularniejszych produktów do pielęgnacji skóry w walce przeciwzmarszczkowej jest krem przeciwzmarszczkowy. Jednak wybór odpowiedniego kremu przeciwzmarszczkowego może być zadaniem skomplikowanym, ponieważ na rynku istnieje wiele opcji.  Zobaczmy, czym warto się kierować podczas wyboru kremu przeciwzmarszczkowego i jakie składniki powinny znaleźć się w takim kosmetyku.

Krem przeciwzmarszczkowy – na co zwrócić uwagę?

Na rynku znajdziemy szeroki wybór kosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym, które oparte są na różnych składnikach i dedykowane odpowiednim typom skóry. Warto wiedzieć, że nie każdy krem przeciwzmarszczkowy będzie odpowiedni dla każdej osoby, dlatego podpowiadamy, jakimi kryteriami się kierować, wybierając produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Typ skóry

Wyróżniamy trzy główne typy skóry: sucha, tłusta i mieszana. Podczas doboru kremu na zmarszczki, po pierwsze należy sprawdzić, dla jakiego typu skóry dany produkt został wykonany. Na rynku znajdziemy kremy przeciwzmarszczkowe dla cery dojrzałej, mieszanej, skłonnej do niedoskonałości czy przesuszonej, a także kremy uniwersalne do każdego rodzaju skóry. Przed dokonaniem zakupu warto więc określić swój typ skóry i szukać kosmetyków pod tym kątem.

Składniki aktywne

Skład danego kosmetyku świadczy o jego skuteczności, dlatego ważne jest, aby przed dokonaniem zakupu sprawdzić, co znajduje się w danym kremie na zmarszczki. Dobry produkt powinien opierać się na składnikach naturalnych, które są lepiej przyswajane, niż substancje chemiczne. Warto zwrócić uwagę, czy w wybranym kremie znajdują się takie składniki, jak:

  • nienasycone kwasy tłuszczowe (najlepiej z naturalnych ekstraktów);
  • odmładzająca witamina E;
  • niacynamid;
  • substancje nawilżające, np. wosk pszczeli, lanolina;
  • energetyzujący i wzmacniający magnez.

Konsystencja

Oprócz składu ważna jest także konsystencja kremu na zmarszczki. Produkt powinien się dobrze rozprowadzać i łatwo wchłaniać, a przy tym dobrze nawilżać bez obciążania skóry.

Ochrona przeciwsłoneczna

Wybierając krem na zmarszczki na dzień, można zwrócić uwagę, czy dany produkt został wzbogacony o filtry przeciwsłoneczne. Jest to istotne szczególnie dla cery naczynkowej i skłonnej do przebarwień oraz wiosną i latem w najbardziej nasłonecznionym okresie.

Kiedy zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Celem stosowania kremów przeciwzmarszczkowych jest redukcja i zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz wygładzenie i nawilżenie skóry. Wielu ekspertów zaleca rozpoczęcie profilaktycznej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej już w wieku 20-30 lat. W tym wieku skóra zaczyna stopniowo tracić elastyczność i kolagen, a także pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, takie jak drobne linie. Stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego na tym etapie ma na celu zapobieganie dalszemu starzeniu się skóry i utrzymanie jej zdrowego wyglądu.