kremy-cc

Czym jest krem CC?

W dzisiejszych czasach kosmetyki do pielęgnacji skóry i makijażu przybierają różne formy i nazwy, które czasem mogą wydawać się mylące. Jednym z takich produktów jest krem CC, który zyskuje coraz większą popularność w świecie urody.  Czym krem CC różni się od innych kremów i jakie są zalety stosowania takiego produktu?

Krem CC – co to właściwie jest?

Nazwa kremu CC wzięła się od angielskich zwrotów Color Control Cream i Color Correction Cream, co możemy przetłumaczyć jako krem korygujący kolor oraz krem kryjący. Kremy CC wykorzystywane są więc zarówno w celach pielęgnacyjnych, jak i w roli lekkiego makijażu, ponieważ w delikatny sposób kryją niedoskonałości i poprawiają koloryt skóry. Krem CC uważany jest za kosmetyk wielozadaniowy, ponieważ w składzie produktu stosuje się nie tylko substancje odżywcze, ale też starannie dobrane pigmenty, które mają na celu zakrycie obszarów problematycznych.

Jak działa krem CC?

Krem CC to kosmetyk pełniący różne funkcje. Ze względu na specjalnie dobrany skład, systematyczne stosowanie takiego produktu pomaga:

  • wyrównać koloryt cery;
  • nawilżyć i odżywić skórę;
  • łagodzić podrażnienia;
  • przykryć niedoskonałości cery;
  • ochronić skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych;
  • w zależności od rodzaju matowi lub rozświetla skórę.

Czym powinien charakteryzować się dobry krem CC?

Dobry krem CC powinien wyróżniać się lekką formułą i konsystencją, aby łatwo było rozprowadzić go po skórze. Kosmetyk powinien dobrze się wchłaniać bez obciążania skóry. W składzie dobrego kosmetyku znajdą się substancje aktywne nawilżające i odżywiające skórę, takie jak pantenol, gliceryna czy naturalne oleje oraz starannie dobrane pigmenty, które przykryją niedoskonałości bez pozostawiania efektu maski.

Krem CC – dla kogo będzie odpowiedni?

Krem CC można zastosować do różnych typów skóry, które potrzebują odpowiedniego nawilżenia i wygładzenia przy jednoczesnym zapewnieniu efektu delikatnego makijażu. W zależności od rodzaju kremu CC można go wykorzystać jako produkt pielęgnacyjny w przypadku nierównego kolorytu skóry i zawsze wtedy, gdy potrzebny jest lekkie krycie bez obciążania cery.

Nie zaleca się stosowania kremu CC w przypadku ostrych stanów zapalnych skóry, głębokich blizn czy bardzo silnych przebarwień. W takich sytuacjach warto skontaktować się z dermatologiem lub innym specjalistą z zakresu medycyny estetycznej, który zaleci odpowiednią pielęgnacją i dobierze kosmetyki stosowne do indywidualnych potrzeb skóry.

Krem CC może nie być odpowiedni także dla osób ze skórą tłustą. Co prawda lekka formuła kosmetyku zapobiega zatykaniu porów, jednak w przypadku tego typu cery lepiej wybrać produkty z funkcją regulacji sebum. Nawet matujący krem CC może nie spełnić swojego zadania przy przetłuszczonej cerze, która wymaga kompleksowej pielęgnacji pod innym kątem.

Podsumowanie

Krem CC to wszechstronny produkt do pielęgnacji skóry i makijażu, który oferuje wiele korzyści. Działa nie tylko jako delikatny podkład, ale także jako korektor koloru i nawilżacz. Dzięki swoim właściwościom korygującym, kremy CC pozwalają uzyskać promienną i wyrównaną cerę.